Březen 2009

Záněty v ženských prsech

23. března 2009 v 13:21 Nemoci a klášterní léčení
"Vezmi máslo a med a oboje to spolu stluč,flastr ten horkost vyžene a prsy se tím uzdraví."

Příčiny
-k nejčastějším příčinám patří problémy při kojení,kdy se může skrze rozpraskanou bradavdu dostat do tkáně infekce nebo z přebytků mléka vznikají bolestivé ztvrdliny.Oboje účinně léčí studené obklady,masáž chladnou sprchou a lehounká ale častá masáž rukama krouživými pohyby.Je lépe s kojením nepřestávat,protože hromadění mléka by situaci jen ztěžovalo.Pokud je maminka příliš vyčerpaná a má stále horečky,které ohrožují její život,s kojením se ustává pomalu.Důležité je vyprázdnit prsy v noci,kdy je produkce mléka největší.Pokud z obou prsou vytéká hnis a krev,není již kojení možné,neboť bychom děťátku předávali infekční látky.
Mnoho žen má nateklé a bolestivé prsy před menstruací.Potom pomůžou praktiky uvedené ve článku Menstruační potíže.Prsa můžete také chladit,aby zmizelo bolestivé napětí.
Velmi nebezpečné jsou uzlíky v prsech,které mohou značit jen hormonální přechod,ale i zhoubné či nezhoubné nádory.

Léčba-masáž,chlazení,přírodní antibiotika ve stravě,např.lichořeřišnice bylinné čaje proti zánětům z měsíčku,řebříčku nebo heřmánku,ze stejných bylin můžeme dělat obklady.

Byliny-obklady z peprnomátové silice-2 kapky kápneme do misky s vodou a mlékem a přiložíme do ohřátí plenky na teplotu těla
-bílé zelí-listy rozválíme válečkem a přiložíme na prsa,překryjeme plenkou a necháme působit přes noc