Listopad 2010

Tvoření budoucnosti afirmacemi

29. listopadu 2010 v 16:59
Svou budoucnost si nyní tvoříme sami.Karmická pouta se rozpouštějí,někdy velmi prudce bouřlivě.Prožíváme krátkodobé vztahy,lítáme nahoru dolů,radost střídá propad na dno.Jsme zmatení,nic není jako dřív.Vstupujeme do nové éry lidské populace.Pozitivním myšlením můžeme ovlivnit spoustu dobrých změn.Mnozí odcházejí z dlouho nefunkčních vztahů,aby se mohli cítit konečně svobodní.Jiní mění svá bydliště aby jinde mohli začít žít zcela nový život.Často to přichází velmi nečekaně prostřednictvím nějaké katastrofy.Je možné přežít jen tehdy,když se vzdáme minulosti.Některé vztahy se posílí,některé zcela rozpadnou.I naše Země se očišťuje a snaží se dostat do svého původního stavu zdraví.Loni bouřlivě skončilo moje manželství a do dnešních dnů jsem tento fakt již úplně přijala.Cítím,že stojím před dalšími velkými změnami,kterými jsou volba nového partnera a jiné bydlení.Ačkoli se to zdá s pěti dětmi velmi těžké,věřím,že andělé vše zařídí tak,aby kolečka soukolí zapadla,stačí se otevřít novému.Otevřít se a ještě tomu třeba trochu pomoci tak,že o svých touhách někam napíšete,jako to dělám já teď.Někdy stačí napsat to prostě na papír.Udělat nějaký krok,aby se věci hnuly.Řešení může přijít zázračně rychle nebo až nastane pravý čas.Pokud toužíte po změnách nebo je cítíte za dveřmi,nečekejte a otevřte se novému.Začněte myšlenky i činy směrovat tam,kam chcete.Je to svobodné partnerství?Je to bydlení blíže přírodě?Je to jiná práce,kde můžete ukázat své opravdové dary?Je to nová rodina,děti?Sedněte si,uvolněte se venku na trávu a přeneste se do oblasti srdce.Představujte si naprosté uvolnění srdeční oblasti a jakési otevření záklopky,kterou tam většina lidí má jako ochranu před vnějšími vlivy.Vaše srdce je volné,nespoutané a září.S otevřeným srdcem si opakujte svá přání tak,že je přitahujete nebo již máte.Pozorujte svoje pocity a opakujte jen věty,při nichž se cítíte dobře.Tohle je velmi ozdravný proces,kdy přestáváme být loutkami ve světě plném zmatku.Podělím se s vámi o moje pozitivní myšlenky,protože vám tak můžu pomoci ve volení správných slov.Nebojte se volit slova vyjadřující tu nejvyšší krásu a lásku.Zasloužíte si jen to nejlepší,ne jen půlku z toho. Strach je opakem lásky,a proto- nebojte se a otevřte se svým snům.Ve vašem životě dojde k velkým pozitivním změnám,kdy některé situace budou vyléčeny a některé nahrazeny zcela novými.Nechte anděly,ať rozhodnou,kdy pro ně nastane správný čas a jakou budou mít podobu.

Moje rodina žije v absolutní hojnosti a v lásce.
Můj domov je překrásné útulné místo.
Žiju v souladu s přírodou a podílím se na jejím uzdravení.
Žiju vedle milujícího zralého muže.
Žiju ve svobodném naplňujícím vztahu.
Vykonávám obohacující příjemnou práci.
Moje láska roste a spojuje se s láskou všech.
Prožívám nová naplňující přátelství.
Otevírám se novému milujícímu partnerovi.
Otevírám se novému okruhu milujících přátel.
Jsem pod neustálou ochranou andělských pomocníků.
Všechno co prožívám má příčinu a je pro mě dobré.
Potkávám ve svém okolí spoustu zajímavých lidí.

Směs na tvorbu mateřského mléka

21. listopadu 2010 v 14:45 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Jestřabina,dobromysl,fenykl,bazalka,kopr,kmín.Plody rozdrtíme a bylinky spaříme.Čaj pijeme jen do zvýšení tvoření mateřského mléka.Poté pít bylinky bez jestřabiny,která se nesmí užívat dlouhobě.

Jestřabina
n

Směs při chronické srdeční slabosti

21. listopadu 2010 v 14:40 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Rdesno hadí kořen,brutnák celá rostlina,srdečník,hloh-plod,kručinka,meduňka.Čaj z bylinek pijeme 3x denně dlouhodobě.

Rdesno hadí kořen
n

Jinanová tinktura

21. listopadu 2010 v 14:36 Recepty na léky a zdravé pokrmy
Čerstvé listy jinanu musíme nasekat nebo rozmixovat.Poté dáme do čistého lihu a necháme při pokojové teplotě stát 4-6 týdny.Užíváme 2x denně čajovou lžičku před jídlem.Pomáhá při kornatění tepen,špatném prokrvení končetin,skleroze a chorobách mozku.

Jinan
n

Směs při akutním zánětu močového měchýře

21. listopadu 2010 v 14:33 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Popenec břečťanolistý,zlatobýl,bříza,vřes,přeslička,rdesno,bazalka,pýr plazivý.Čaj z bylinek pijeme hojně jak jen sneseme teplý z termosky.

Popenec břečťanolistý
n

Rakytníkový olej

21. listopadu 2010 v 14:29 Recepty na léky a zdravé pokrmy
Sušené plody rakytníku rozdrtíme a zalijeme olejem lisovaným zastudena tak,aby plody byly ponořené.Necháme 2-3 týdny za oknem na slunci.Užíváme 3x denně 1 čajovou lžičku.Léčí snad všechny nemoci,pomáhá na sklerozu,při snížené imunitě,na vyrovnání hormonální hladiny,zlepšuje krevní oběh.Zevně léčí popáleniny,omrzliny,zvyšuje pružnost kůže a proto je krášlicím prostředkem.

Rakytník řešetlákový
ů

Směs na všechny jaterní potíže

21. listopadu 2010 v 14:21 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Jaterník podléška,kořen pampelišky,kořen čekanky,nať benediktu,třezalka,rozrazil.Čaj z bylinek pijeme 3x denně před jídlem,kořeny macerujeme 12 hodin ve studené vodě.

Jaterník podléška
m

Směs při náhlém nervovém zhroucení

21. listopadu 2010 v 14:14 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Třezalka,řebříček,list vachty,levandule,rozmarýn,routa.Čaj z těchto bylinek podáváme při tkz.kolapsu z nervového úleku či vyčerpání.

Rozmarýn lékařský
n

Polštářek s bylinkami na spaní

20. listopadu 2010 v 15:45 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Není nutné šít přímo polštářek,postačí lněný sáček,ale pro dítě můžete třeba ušít panenku Bylinku:-).Sušený chmel,levanduli,heřmánek a meduňku podrtíme najemno a dáme do připraveného obalu.Večer před usnutím držíme u nosu.Není to polštářek pod hlavu:-).Přes den jej urdžujeme v čistotě,aby byl dlouho účinný a ne plný prachu,protože se nemůže prát.Bylinky mají účinek asi jeden rok.

m

Bylinková inhalace při zánětu nosohltanu

20. listopadu 2010 v 11:53 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Heřmánek,sléz,majoránka,řebříček,plicník,podběl,prvosenka.Uvedené bylinky spaříme a intenzivně vdechujeme éterické oleje,které v páře odcházejí.Správný způsob dělání čaje je nechat až do vypití čaj pod pokličkou.Při správné inhalaci se vám ihned spustí rýma,která teče do hrníčku,takže tento čaj už není vhodný k pití:-)JInak ze stejných bylinek si můžeme připravit čaj při akutní rýmě.

Podběl
n

Obklad na bolavé křečové žíly

20. listopadu 2010 v 11:48 Čajové směsi,kloktadla a koupele
3-4 hrsti květů komonice lékařské namočíme do horké vody a necháme vyluhovat.Plátýnko namočíme do čaje a přiložíme vlažné na bolavé místo.Dáme přes to igelit a necháme 2 hodiny působit.Poté opakujeme.Stejně poslouží rozmixovaná jádra z kaštanů.Současně pijeme čaj z květů jírovce-kaštanu a komonice.

Komonice lékařská
m

Lék při akutní zácpě.

20. listopadu 2010 v 11:43 Recepty na léky a zdravé pokrmy
Akutní zácpa vzniká např.po porodu nebo po horečnatém onemocnění,kdy člověk přijímal jen minimum potravy.Zácpa,která trvá déle než tři dny může být velmi nebezpečná.Dobrým pomocníkem je lněné semínko obsahující hodně slizu.2 lžíce semínek namočíme do teplé vody nebo šťávy z ovoce.Necháme nabobtnat a jíme před každým jídlem.Kůru děláme několik dní ,dokud se stav neupraví.

Len setý
n

Směs na pohlavní předrážděnost

20. listopadu 2010 v 11:35 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Na utlumení pohlavní touhy pěstovali mniši v klášterní zahradě mateřídoušku.Pomáhá také oves a to čaj ze zeleného nebo ovesné vločky k jídlu a chmel.Pivaři mnohdy mají problémy s potencí.

Oves setý
n

Směs na rakovinu

20. listopadu 2010 v 11:28 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Nať benediktu,jmelí,měsíček květ,,šalvěj,violka,kořen puškvorce,vlaštovičník,kakost.čaj pijeme v 3 týdenních intervalech,vynecháme a pak kůru opakujeme.

Benedikt
n

Směs na zastavení krvácení

20. listopadu 2010 v 9:03 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Turanka kanadská,kokoška,rdesno hadí kořen,přeslička,zlatobýl.Čaj pijeme po malých doušcích v akutním stavu.

Turanka kanadská
n

Směs na posílení imunity

20. listopadu 2010 v 8:57 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Nať třapatky,šípky plod,rakytník plod,schizandra plod,jahoda lesní plod,mateřídouška.Sušené plody necháme přes noc macerovat ve studené vodě,ráno ohřejeme.Přilijeme k nim čaj z natě bylinek.Pijeme hojně po ceý den.

Rakytník řešetlákový
n

Směs na chronický zánět kloubů

20. listopadu 2010 v 8:48 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Kořen třapatky,řebříček,vřes,kořen libečku,pýr,plody jeřabiny.čaj pijeme dlouhodobě hojně po celý den.Kořeny a plody macerujeme přes noc ve studené vodě.

Třapatka
n

Směs na revma a dnu

20. listopadu 2010 v 8:42 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Kořen pýru plazivého,bříza,přeslička,kopřiva,rdesno hadí kořen.Bylinky odplavují kyselinu močovou z kloubů.Čaj pijeme hodně během dne.

Pýr plazivý
n

Směs na zvětšenou prostatu

20. listopadu 2010 v 8:24 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Nať vrbovky malokvěté,zlatobýl,srdečník,vřes,hluchavka bílá,lnice.Z bylinek uvaříme klasickým způsobem čaj a pijeme hojně během dne.

Vrbovka malokvětá
n

Směs na zlepšení zraku

20. listopadu 2010 v 8:21 Čajové směsi,kloktadla a koupele
Nať světlíku,list a plod borůvky,heřmánek,ořešák-list,fenykl-plod.Směs je určena k pití ne k obkladům očních chorob.Samotné obklady je možno dělat ze světlíku nebo heřmánku.

Světlík lékařský
n