Květen 2012

Májový západ slunce

29. května 2012 v 22:54 Fotografie z mého života
Krajina kolem mého domova-pohled na České středohoří z vrcholu kopce Hořidlo.


Přijměte bolest v srdci jako dar

28. května 2012 v 13:39
Vím,že toto téma je velmi citlivé,protože přijmout velkou bolest ve formě zrady či ztráty je snad nejtěžší úkol člověka.Vím to ze svých četných životních zkušeností,kdy jsem nějakým způsobem "přišla"o rodiče a oba manžely.Nemusí se jednat o fyzickou smrt,ale k velké bolesti se váže vždy ztráta-lásky,důvěry,přátelství,bezpečí,smyslu života.Bolest nás potom sžírá po mnoho let a zdá se,že se jí nikdy nezbavíme.Mnohdy si myslíme,že bolest se rozpustila,ale byla jen hluboko uložena.Dozvíme se o ní zcela nečekaným způsobem,třeba když se zamilujeme.Protože pokud otevřeme srdce pro lásku,bolest vyjde ven.V době akutní bolesti,kterou cítíme po celý den jako tíseň na hrudi ji buď přenášíme v hovoru na druhé lidi nebo ji dusíme,až se projeví na těle jako fyzická nemoc.Správný postoj je takový,že o bolesti již v akutním stadiu mluvíme pozitivně.Vím,jak je to velmi těžké.Znamená to nehledat chyby na sobě či druhých,ale přijmout realitu a přesvědčit sami sebe,že se nám to děje k dobrému.A k tomu vyplavovat smutek slzami,křikem v soukromí,ulevit si jinak,než infikovat emočním jedem své blízké.Sebe tím začneme léčit a druhé chráníme.Bolest k nám přichází pro lepší pochopení naší úlohy na tomto světě a také pro přiblížení bohu.Není náhodou,že lidé,kteří rozdávají druhým boží moudrost "prošli peklem".Je mnoho těch,kteří byli povolání nosit po světě boží světlo,ale oni ustrnuli ve své bolesti a jejich světýlko pohaslo.Nikdy nejste na své trápení sami,ačkoli fyzicky to tak vypadá.V každé vteřině můžete poprosit o pomoc svého anděla,který vám může poskytnout i pocit láskou naplněného srdce.Dejte nejprve lásku sami sobě,věnujte svým potřebám více pozornosti.S vírou a nadějí přijdou do vaší blízkosti lidé,kteří věří v uzdravení srdce také a tak potom už fyzicky sami nebudete.Podle mě jsou 2 základní věci,jak nepřestat svítit,ať se děje cokoli-pozitivní myšlení a modlitba.Pozitivním myšlením vyjadřujeme vděčnost již za současný stav,a tak neblokujeme své uzdravení.Ztráta samozřejmě způsobuje pocit nedostatku,ale tento pocit přivolává další nedostatek,až máme pocit,že nemáme nic.Modlitbou vyjadřujeme lásku a pokoru bohu-vesmírné lásce,který chce jen naše dobro,ačkoli my tomu vždy nerozumíme.I já nerozumím všemu,co se v mém životě stalo,proč jsem musela prožít tolik bolesti.Věřte,že jediný způsob,jak rozpustit bolest je její přijetí.Přestaňte bojovat proti nějakému protivníkovi a pokorně přijměte váš život takový jaký je.Každá bolest vás dělá lepším člověkem a přibližuje vás k bohu.Pokud ji transformujete v dar,dostáváte se více do boží blízkosti,světla a lásky.V tuto chvíli se modlím za uzdravení všech zlomených srdcí prostřednictvím boží lásky.

E-mail, telefon a účet

19. května 2012 v 15:34

2000658100/2010

Tel. 606272165

Omeleta s popencem a pelyňkem

14. května 2012 v 13:15 Recepty na léky a zdravé pokrmy
Popenec břečťanolistý a pelyněk černobýl jsou příjemně vonící hořké byliny,které velmi napomáhají trávení,ale léčí i zánětlivé procesy.Především mladá nať je dobře stravitelná jako koření na tučných masech a v pokrmech z vajec.

Omeleta se sýrem a hořkými bylinami
Žloutky z 6 vajec rozšleháme a smícháme se 2 lžícemi smetany nebo mléka.Přidáme hrst strouhaného eidamu,lžíci posekaných bylinek,sůl, pepř a nakonec sníh z bílků.Tvoříme malé omeletky,přidáme zeleninovou oblohu a brambory.

Popenec

Rozmarýnové víno-elixír mladí

14. května 2012 v 12:54 Recepty na léky a zdravé pokrmy
Rozmarýna velmi rozehřívá tělo,pomáhá při bolestech svalů a kloubů,při stařecké strnulosti,impotenci a při pohybových potížích.Stejně jako oleje na zevní použití je třeba ji používat v malém množství i jako léku,neboť je velmi silná.V celé oblasti středomoří je hojně užívána do pokrmů jako dobré povzbuzující koření.

Připravíme si 1 litr vína a vložíme do něj snítku rozmarýny dlouhou asi 10 cm nebo nasypeme 50 g sušené bylinky.Necháme při pokojové teplotě vyluhovat 14 dnů,scedíme a ponecháme v lednici.Lék je nutné užívat před nějakým výkonem,nejlépe zrána.

Mařinkový nápoj pro spaní a dobrou náladu

14. května 2012 v 12:07 Recepty na léky a zdravé pokrmy
V květnu jsou lesy plné nenápadné kytičky,která po usušení nápadně voní.Proto byla mařinka dříve přidávána do matrací či polšťářků na spaní stejně jako komonice.Může se použít i čerstvá k pití,ale vždy jen jeden šálek při nervovém podráždění,nespavosti a křečovitých bolestech břicha.Je možné udělat si obyčejný velmi chutný nálev-čaj,ale jsou známy i alkoholické nápoje,mošt a mléko,mařinkou ochucené.Ve všech případech se bylinka v tekutině máčí několik hodin,takže pokud chcete večer usnout,asi od oběda.Na spaní je dobrá kombinace s mlékem a medem,pro dobrou náladu si ji můžete dopřát ve víně.

Májová bowle s mařinkou

5 rostlinek čerstvé pokrájené mařinky nebo 10 g sušené a 1 pomeranč pokrájený na kostky bez kůry posypeme 1 lžící cukru.Přelijeme1/2 l vína,můžeme přidat koňak a máčíme půl dne.Potom přilijeme druhý půllitr vína a doplníme šampaňským nebo sodovkou,pomeranč ponecháme.

Sedmikráskový sirup

14. května 2012 v 11:45 Recepty na léky a zdravé pokrmy
Sirupy můžete dělat vlastně z čekoholi,z jakýchkoli květů i listů.Některé se nechávají zkvasit,jiné se dělají hned druhý den.Diskutuje se o velkém přídavku cukru do nich.Bílý cukr opravdu moc zdravý není,zvyšuje výskyt vyrážek a zánětů a způsobuje hyperaktivitu až hysterii.U bylinek je to tak,že cukr je dobrým sterilizačním prostředkem stejně jako líh.A navíc chození do přírody na bylinky a následné vaření letkvarů nám prostě dělá radost.Takže se radujte a sirupy si dopřejte.

Na sedmikráskový sirup potřebujete 500 květů,1 citron,3/4 litru vody a 750 g cukru.Sedmikrásky spaříme horkou vodou a necháme vyluhovat do druhého dne.Potom k výluhu přidáme šťávu z jednoho citronu a vaříme s cukrem do zhoustnutí.Rada-lijte horký med do skleniček v konzistenci sirupu,protože až zchladne,hodně zhoustne.Nemusí se sterilizovat.Sedmikráska je univerzální bylinka,obsahuje mnoho vitamínu C,dodává sílu při nemoci i po ní.Doporučuji též přidávat syrovou-listy, do bylinných másel,sýrů a tvarohů.Květy krásně zdobí polévky.

Bezová limonáda

14. května 2012 v 7:08 Recepty na léky a zdravé pokrmy
Do 4litrové lahve dáme:
8 velkých omytých květů bezu
2 citrony nakrájené na kolečka
4 l převařené vody
1/2 kila cukru

Květy s citrony a 2 l převařené vychladlé vody necháme několik dní stát přikryté v místnosti,dokud se neobjeví perličky kvašení, občas promícháme.
Pak přecedíme a smícháme se 2 l vychladlé převařené vody, kterou jsme svařili s 1/2 kg cukru.Někdo nechává kvasit celou směs s cukrem,ale na to potřebujete velkou nádobu.
Přelijeme do 1,5 nebo 2 l lahví a uchováváme v lednici nebo ve sklepě.Vydrží jen pár týdnů,ale je to výborné osvěžení červnových slunovratových dní.Určitě všichni víte,že bez černý zvyšuje pocení a ochlazuje.Vyzkoušejte také bezový sirup a kosmatice,viz Recepty.


Májový Hopi ohýnek

10. května 2012 v 6:48 Fotografie z mého života
Protože venku pršelo,provedli jsme promírový rituál lásky u nás doma.

Krášlení památek v blízkosti našeho domova

9. května 2012 v 20:18 Fotografie z mého života
Boží muka,která patří k naší osadě Jištěrpy jsou na křižovatce bývalých kupních cest.Nyní už cesty neexistují a muka s prastarou lípou stojí u potoka mezi poli.Je mi tam velmi dobře,a tak jsem se rozhodla,že prázdný výklenek zaplním svým obrázkem.Zvláštní poděkování patří mému partnerovi Vojtěchovi za výrobu podkladu pro malbu.Druhým výtvorem je soška Panny Marie. Byla umístěná do bývalé zvoničky v osadě Jištěrpy.


Moje první olejomalba-Maří Magdalena pod rozkvetlým stromem

2. května 2012 v 22:07 Fotografie z mého života
Původ této malby je velmi posvátný. Když jsem se v jizerských horách uzdravovala z vážné nemoci, zjevil se mi anděl Nathaniel. Po mém uzdraní jsem mu slíbila, že ho namaluji. Když jsem po dvou letech měla možnost malovat, vycházela mi stále ženská podoba. A anděl Nathaniel, anděl naděje mi řekl, že nepotřebuje být zpodobněn. Místo, kam jsem obraz umístila měla uzdravovat ženská energie Máří Magdalény. Kmen stromu se podobá lípě, ke které jsem pravidelně chodila a podoba Magdaleny je vlastně moje.